Pokročilá starostlivosť o Vašu pleť

Nadchádzajúce obdobie bude veľkou záťažou pre našu pleť, ale aj vlasy. Doprajte si čas pre seba a užite si lymfomasáž a jej benefity, ktoré Vám táto starostlivosť prinesie. Pretože výsledky na seba nenechajú dlho čakať ! 

 

Na začiatok si ale dáme rýchly test elasticity Vašej pleti. Je to ako štípnutie … Uchopte kožu tváre medzi palec a ukazovák, podržte takto vytiahnutú kožu 5 sekúnd. Po uvoľnení začnite rátať koľko trvá pokožke, kým sa vráti do pôvodnej pozície. Samozrejme, čím je doba kratšia, tým je vyššia pružnosť, a teda kratší biologický vek Vašej pleti. 

 

1-2 s* = vek pod 30 rokov  

3-4 s = vek medzi 30-44 rokov

5-9 s = vek medzi 45-50 rokov

10-15 s = vek 60 rokov  

35-55 s = vek 70 rokov

* čas v sekundách

 

Ale nezúfajte, ak je doba dlhšia, pretože tu pre Vás máme niekoľko tipov ako dodať Vašej pleti stratenú vitalitu, a to bez akýchkoľvek estetických zákrokov. A ak je Vaša pleť pružná, máte možnosť preventívne predchádzať jej ochabnutiu. Absolútnym základom je zdravá strava, rovnako tak pitný režim. Tieto informácie sú dôverne známe každej, avšak konkrétne má veľmi blahodárne účinky zelený čaj, kefír a samozrejme oriešky pre svoj obsah omega 3 kyselín. Tým dodáte Vašej pleti živiny zvnútra a aplikáciou produktov a masáže zas pôsobíte povrchovo. Dôležitá je však pravidelnosť, nezabúdajte na to, takže máte čas si vytvoriť nový rituál, napríklad pred spaním. 

 

Lymfomasáž s ruženinovým rollerom podľa tradičnej čínskej metódy masáže tváre pomáha zdokonaliť funkčnosť pokožky, čím účinne bojuje s vypnutím pleti, elimináciou vrások, akné, jazvami po akné, pigmentovými škvrnami alebo tmavými kruhami pod očami a opuchmi.  Jemnými ťahmi smerujúcimi od stredu tváre až k stranám sa stimulujú špecifické energetické linky a body pozdĺž tváre. Čím dochádza k rozprúdeniu lymfy - lymfatického systému a pomáha odvádzať z pokožky toxínyA ako správne postupovať?

Pred samotnou masážou by ste mali Vašu pleť dôkladne pripraviť. Začnite očitením tváre od zbytkového make-up napríklad Revolution Skincare čistiacím gélom alebo našou novinkou FaceBoom čistiacou penou na tvár. Pre uvoľnenie pórov pleti a dodatočné dočistenie Vám doporučujeme aplikáciu masky Double Dare bublinkovej masky s 8 červenými super ingrediencemi. Následne na tvár naneste Vaše obľúbené olejové sérum - Vivaco Bio Oil makadamiový olej, Vivaco Bio Oil mandľový olej, Renovality mrkvový olej  alebo Renovality arganový olej, ten olej môžete použiť aj na končeky Vašich vlasov.

 

 

Po takto pripravenej pleti môžete začať s masážou s Revolution Rose Quartz Rollerom. Doporučujeme taktiež roller vložiť nachvíľu do mrazničky, pomôže Vám to od opuchnutia tváre.

Krok č.1 - začnite od krku, dekoltu. Uvoľníte tým napätie a presuniete energiu nahor do tváre. Zároveň si tým otestujete aký prítlak je Vám príjemný. Priemerná doba masáže jednej časti je päť minút. 

Krok č.2 - prechod na tvár a prvou bradou a čeľusťou zo stredu tváre ku stranám.

Krok č.3 - v oblastí úst a nosa použite druhý menší koniec valčeka rolleru a smerujte ho nie do strán ale nahor, ako ukazujú šípky na obrázku. 

Krok č.4 - oblasť lícnych kostí je jednou z najvýraznejších pri padaní kontúr tváre, preto sa tejto partií povenujte dlhšie. A nezabudnite vždy ísť s rollerom od stredu do strán, nevracajte sa s ním do stredu tváre. Masáž by bola tým neúčinná. 

Krok č.5 a č.6 - očné okolie, pri tejto časti tváre zvolte zas menší koniec rolleru a taktiež menší prítlak, nakoľko koža pod okom je jemnejšia. 

Krok č.7 a č.8 - oblasť čela - doporučujeme stred masírovať s menším valčekom, táto fáza masáže bude o niečom inom, pretože budete tak trochu masírovať lebku, z toho dôvodu obmedzte prítlak na minimum. 

 

 

Ak máte nejakú časť tváre problematickejšiu vyhraďte si pre ňu dlhšiu dobu. Alebo ak máte veľmi citlivú kožu so sklonom k začervenaniu postupujte pri prvej masáži veľmi jemne a predovšetkým pomaly. Podľa toho ako bude Vaša pleť reagovať volte nielen intenzitu, rýchlosť, ale tiež frekvenciu masáže. My doporučujeme aspoň dvakrát do týždňa. Pri masáži nielen zaručene zrelaxujete a doprajete si kráľovský pocit a garantovanými výsledkami. Ak chcete mať ešte lepšie výsledky s kombinujte masáž s tvarovou jogou

Nezabudnite na údržbu masážneho rolleru. Dbajte na to, aby pri čistení ste sa s vodou vyhli kovovým častiam. Dokladne ho po vyčistení utrite a uskladnite, napríklad do textilného vrecúška. 

NAJPREDÁVANEJŠIE ZNAČKY

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAME

Načítám, prosím vydržte...