Ako si správne umývať vlasy s tuhým šampónom - soapoo

Už ste postrehli novinku na našom e-shope? Áno, neskutočne voňavé prírodné mydlá ALMARA SOAP a ich tuhé šampóny a mydla v jednom takzvanej soapoo! Prinášajú umývanie Vašich vlasov bez chemického zaťaženia, pretože obsahujú čisto prírodné zloženie. Prírodné mydlá sú vyrábané zmydelnením olejov tak, aby výsledný tuhý šampón bol prospešný vlasom a pokožke hlavy.

Radi skúšate nové veci a zároveň chcete svojej pokožke hlavy dopriať len to najlepšie? Práve účinné látky v nich obsiahnuté Vám pomôžu na problematickú pokožku hlavy, eliminujú mastenie vlasov alebo upokojí podráždenie. Určite ďalším neprehliadnuteľným benefitom je ich zero waste balenie, ak je pre Vás tento pojem nový, v krátkosti Vám ho priblížime. Ako značí názov ide o zahraničký pojem, ktorého preklad je nulový odpad. A to je tiež filozofiou značky ALMARA SOAP návrat k prírode.

 

AKO POUŽÍVAŤ TUHÝ ŠAMPÓN ?

Samotný postup použitia je veľmi jednoduchý, pretože tuhé šampóny sú veľmi praktické. Vlhké vlasy jemne namydlíme a vzniknutú penu vmasírujeme do vlasov. Po pôsobení opláchneme. Ak je to potrebné, postup zopakujeme.

Začiatky používania tuhých šampónov sú niekedy komplikovanejšie. V niektorých prípadoch potrebujú vlasy čas, aby si na tuhé prírodné šampóny zvykli. Po aplikácií vzniká pocit neumytých vlasov alebo dokonca mastný film na vlasoch, akoby boli povoskované. Alebo naopak môžete mať suché a niekedy zase mastné vlasy. Buďte ale trpezliví, pretože každá zmena produktu prináša so sebou iné reakcie, predovšetkým ak prechádzate z konvenčnej kozmetiky na prírodnú. Nerobte preto závery po prvom umytí. Prechodné obdobie môže trvať od niekoľkých dní až niekoľko týždňov alebo dokonca mesiac. Všetko záleží na individuálnych faktoroch, ako je genetika, stav poškodenia vlasov alebo koľko zvyškov komerčných produktov je prítomných.

Dôležité je vlasy dôkladne opláchnuť. Výrobcovia mydlových šampónov odporúčajú vyskúšať aj oplach vodou s citrónovou šťavou alebo jablčným octom alebo oplach odvarom z bylín. Vašou odmenou pri vytrvalosti budú zdravé krásne vlasy.

 

Fresh hair                                    New hair

 

DÔVODY NEPRIAZDNIVÝCH REAKCIÍ PO APLIKÁCIÍ

Dôvodov, prečo Vaše vlasy môžu "divne" reagovať je niekoľko. Pozorne čítajte a riaďte sa našimi dobre cielenými radami.

 

DAJTE TOMU ČAS! Aby Vaše vlasy získali svoju vitalitu potrebujú sa zbaviť zvyškov konvenčného šampónu, ktorého obsah bol založený na chémií. Komerčné šampóny odstraňujú prirodzený ochranný olej, preto Vaša pokožka hlavy produkuje viac oleja, aby stratu kompenzovala. Počas tohto prechodného obdobia môžu byť vlasy mastné alebo ťažké. Základom je prečkať, ak by sa to však nezmenilo zvoľte iný spôsob riešenia, viď nižšie.

 

MÁTE SPRÁVNY ŠAMPÓN? Výber toho správneho je dosť podstatný faktor. Vždy vyberajte podľa typu Vašich vlasov a vlasovej pokožky. V našej ponuke nájdete špeciálne na umývanie vlasov Fresh Hair, Dry Hair a New Hair

 

UMÝVATE SI VLASY SPRÁVNE? S tuhými šampóny je dôležitá technika umývania. Rozpeňte mydlo v rukách, penu rozotrite na vlasy a vlasovú pokožku. Pre vytvorenie väčšieho množstva peny odporúčame používať lufu alebo morskú špongiu. Ak by ste mali na vlasoch príliš veľkú vrstvu mydla, zle by sa vymývalo.

 

VLASY JE NUTNÉ PORIADNE OPLÁCHNUŤ! Pretože na povrchu Vašich vlasov aj pokožky hlavy vzniká vrstva vplyvom stylingových prípravkov, s ktorou si poradí chemický šampón, ale jemný mydlový šampón už tak nie.

 

AKÚ MÁTE VODU? Ak máte tvrdú vápenitú vodu odporúčame filter na vodovodnú batériu. Mydlo je menej účinné vo veľmi tvrdej vode, pretože reaguje s prebytočnými minerálmi na vápenaté alebo horečnaté soli. Nie sú ľahko rozpustné vo vode a môžu mať za následok mydlový film. Pomôže tiež tzv. kyslý oplach, o ktorom sa dozviete viac v ďalšom bode.

 

AKÉ MÁTE pH POKOŽKY? Jedným z dôvodov môže byť aj genetika a pH Vašej pokožky, ktoré môže byť vyššie. Mydlo má prirodzene vyššiu pH a ak k tomu prirátame napríklad aj tvrdú vodu – vznikajú komplikácie. Umývanie vlasov v mäkkej vode bude mať iný výsledok, pretože zanecháva na vlasu menej nerozpustných usadenín. V tomto prípade pomôže neutralizovať vysoké pH niečím kyslým – octovým roztokom* v pomere 1/4 hrnčeka octu a vody alebo citrónom.

*Ak máte veľmi mastné vlasy, môžete použiť naviac jednu polievkovú lyžicu octu. Pokiaľ máte vlasy suchšie alebo trpíte lupinami, použite o jednu polievkovú lyžicu octu menej.
Umyte si vlasy šampónom, opláchnite vodou a potom vlasy opláchnite oplachom a buď takto nechajte uschnúť, alebo ešte opláchnite vodou. Môžete používať denne, prípadne menej častejšie. Nájdete si správny pomer vody a octu aj frekvenciu umývania.

  

Black as my Soul                                                  Dry hair

NAJPREDÁVANEJŠIE ZNAČKY

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAME

Načítám, prosím vydržte...