Čo je to Double Cleansing - dvojité čistenie pleti

Starostlivosť o pleť ráno aj večer je v dnešnej dobe nutnosťou. Ako ju správne vyčistiť a čomu sa vyvarovať a tiež prečo využívať metódu dvojitého čistenie pleti čiže double cleansing?

Metóda double cleansing Vám zabezpečí čistú pleť bez zanesených a upchatých pórov. Dva kroky k dokonalej pleti, ideálne každý večer a každé ráno, záleží na tom, akú kozmetiku používate.

Večerné čistenie pleti
Najdôležitejšie čistenie pleti. Večer je vždy nutné odstrániť všetok make-up, ale aj keď make-up nenosíte, je potrebné odstrániť z pleti nahromadený kožný maz a nečistoty. Schválne, skúšala ste si niekedy prejsť pleť po celom dni tampónom s olej alebo iným odličovacím produktom? Skúste to, budete prekvapená koľko nečistôt sa na Vašej pleti nachádza.

V prvom kroku teda použijeme odličovací produkt - môžeme použiť olej, micelárnu vodu, či čokoľvek ďalšieho, čo Vám vyhovuje. Pleť potom opláchneme vlažnou vodou a zmyjeme zvyšky make-upu a odličovacieho produktu. V prípade nutnosti opakujeme. Pre odlíčenie očí môžeme použiť extra produkt určený priamo k ich odličovanie.
TIP na produkty:

FaceBoom pleťová micelárna voda     Ultra Compact pleťová micelárna voda     Barwa odličovacia micelárna voda

V druhom kroku ideme viac do hĺbky. Potrebuje dôkladne odstrániť z pleti všetky zvyšky nečistôt a make-upu, ale napríklad aj práve použitej micelárnej vody alebo oleja, ktoré by nám mohli upchávať póry. V tomto kroku použijeme ideálne čistiaci penu alebo gél, ktoré sú vhodné pre Vašu pleť. Môžeme vyberať z veľkého množstva produktov, používajte také, po ktorých na pleti necítite nepríjemné pnutie. Následne opäť opláchneme vlažnou vodou.
TIP na produkty:

Double Dare čistiaca cukrová pena    FaceBoom čistiaca pena na pleť    Holika Holika čistiaca pena s Aloe Vera


Po vykonaní double Cleansing ďalej pokračujeme vo svojej ďalšej večernej rutine - aplikujeme séra, krémy atď :)

Ranné čistenie pleti
Túto rutinu môžete opakovať aj ráno. Cez noc sa však pleť nestihne toľko zaniesť a preto nie je vyložene nutné dvojité čistenie pleti aplikovať  každé ráno. Napriek tomu však odporúčame použiť aspoň čistiacu penu či gél pre vyčistenie pleti a jej prípravu na aplikáciu ďalších produktov :)


TIPY pre Double Cleansing
- V ideálnom prípade používajte produkty bez obsahu alkoholu alebo s jeho minimálnym obsahom, aby ste zabránili dehydratácii pleti
- Nezabúdajte na krk a tiež dekolt, aj tie potrebujú starostlivosť
- Nikdy neoplachujte pleť horúcou alebo ľadovou vodou, vždy príjemne vlažnou

NAJPREDÁVANEJŠIE ZNAČKY

Načítám, prosím vydržte...