Ako sa zbaviť celulitídy?

Trpíte celulitídou alebo ste jedna z tých šťastnejších, ktorým sa zatiaľ vyhýba? Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako proti celulitíde bojovať a prípadne ako jej predchádzať, pretože otázku "ako na celulitídu" riešime takmer každá, či už máme nejaké krivky alebo sme chudé. Celulitída vzniká vplyvom viacerých faktorov, svoju úlohu v nej hrá zlá strava, nedostatok pohybu, zlá hydratácia, nedostatok starostlivosti o pokožku ale aj hormonálne zmeny a dedičnosť. Boj s celulitídou je "na dlhú trať" a nemôžeme očakávať, že výsledky sa dostavia tzv. cez noc. Každopádne pre Vás máme tipy, vďaka ktorým bude Vaša pokožka pružnejšia, hladšia a prejavy celulitídy sa budú strácať.

Správna strava a hydratácia

Áno, veľkú časť naozaj robí správne jedlo a hydratácia. Pite ideálne iba čistú vodu, prípadne ju dochuťte citrónom, mätou, medovkou alebo napríklad iným ovocím, ako sú jahody a podobne. V jedle sa snažte jesť hlavne tzv. základné potraviny, mať vyvážený a pestrý jedálniček a určite každý deň jesť ovocie a zeleninu. STOP junk foodu, ten vynechajte, alebo si ho dajte len naozaj zriedka.

Masáže pokožky

V boji proti celulitíde je dôležité pokožku správne prekrvovať, určite je vhodné zaradiť aj pohyb, aspoň prechádzky, kam môžete, choďte pešo alebo si skočte do posilňovne a spevňujte svoje telo celkovo. Pre pokožku sú potom veľmi vhodné masáže, vďaka ktorým sa aktivuje lymfatický systém. Masáže môžete vykonávať napríklad za pomoci kief a alebo s pomocou peelingov, na pokožku odporúčame kávové peelingy BodyBoom, pretože káva má mnoho pozitívnych účinkov v boji proti celulitíde, striám a starnutia pokožky. Masáž či už peelingami alebo masážnou kefku si skvele užijete a zrelaxujete si u nej, po peelingu navyše budete božsky voňať, treba po kokosu, mangu alebo jahodách. Masáž s kefkou odporúčame vykonávať ideálne denne či obdeň pri sprche, peeling potom 1-2 týždenne.

Ošetrujúce produkty

Posledným, avšak nemenej dôležitým krokom ku krásnej pokožke je starostlivosť o ňu s prípravkami na telo. Pri použití peelingov, ktoré obsahujú oleje a ďalšie zložky, už pokožku mazať nemusíte, bude vyživená a hydratovaná vďaka týmto zložkám, ktoré BodyBoom ​​peelingy obsahujú. Ale čo v ďalšie dni, keď peeling nepoužívate? Rozhodne odporúčame používať 1x, ale pokojne aj 2x denne (ráno a večer) krémy, oleje, mlieka a balzamy na pokožku. Záleží na Vás, ktorý produkt Vám z hľadiska zloženia vyhovuje najviac, niekto miluje olejčeky, náš TIP je Firming oil telový olej od BodyBoom, špeciálne vyvinutý pre boj proti celulitíde a striám, ktorý neskutočne omamne vonia. Ďalej môžete vyberať z telových mliek, balzamov a masiel, ktoré majú tekutejší či hustejšiu konzistenciu. Horúcou novinkou je napríklad telové mlieko od BodyBoom, ktoré obsahuje bambucké maslo, babassu a makadamiový olej.

Čo najlepšie pomáha na celulitídu Vám, podeľte sa s nami o Vaše TIPY

 
NAJPREDÁVANEJŠIE ZNAČKY

SLEDUJTE NÁS NA INSTAGRAME

Načítám, prosím vydržte...