Ako sa starať o nohy, aby boli krásne a zdravé?

V lete máme viac odhalené chodidlá a aby pôsobili pekne na pohľad, musíme sa o ne viac starať a dopriať im viac pozornosti. Vetranie nôh prináša mnoho benefitov, ako zdravotných, tak aj trendy, pretože v tomto ročnom období môžeme prezentovať aj svoju pedikúru. Ruku na srdce! Koľko pozornosti venujete svojim chodidlám? Zmeňte to s nami k lepšiemu :)


Pokožka na nohách patrí k oblastiam s menšou produkciou mazu a preto je často vysušená. To znamená, že sa o svoje nohy musíme riadne postarať :) V lete je to potrebné ešte viac, potrebujeme chodidlá poriadne hydratovať.

Starostlivosť o nohy začneme odstránením hrubej kože v oblasti päty. Odporúčame použiť škrabku na chodidlá, s ktorou dobre obrúsite nelichotivú odumretú kožu na pätách, palcoch a všade, kde je potreba.

Pokračujeme vlažným kúpeľom, do ktorej nohy namočíme. Určite nepoužívajte úplne ľadovou vodu, ani v horúcich dňoch. Táto kúra v lete pomôže od napuchlých nôh a ďalších fyzických príznakov únavy. Kúpeľ môžete obohatiť aj o esenciálne oleje, čím pokožku tiež pekne zvláčnime a dopomôže k jej zmäknutiu.

 

 

Ďalším krokom je finálne zjemnenie a zacelenie. V našej ponuke nájdete špeciálne produkty nemeckej značky CareActive - peny určené pre problematickú pokožku nôh, ktoré sú suché, popraskané a ale aj mozolovité. Svojim zložením obohatený hlavne o zložky ako je 10% UREA, glycerín a panthenol ošetrujú narušenú kožu na nohách a regenerujú ju. Aplikácia je veľmi jednoduchá a pohodlná.

 

Care Active ošetrujúca pena na suchú a popraskanú kožu na nohách
Svojim zložením doplneným o avokádový olej dokonale posilňuje lipidovú bariéru pokožky. Penu stačí pretrepať a naniesť potrebné množstvo na chodidlá, vmasírovať do pokožky a nechať vsiaknuť. Vytvorí ochrannú vrstvu, ktoré bude vaše nohy chrániť po celý deň. Dodá pokožke cenné látky a vitamíny potrebné pre obnovu kože a zároveň hydratuje a znižuje výskyt hyperaretózy *

* Označenie pre hrubnutie horných vrstiev kože, ide o obranný mechanizmus kože pre ochranu miest, ktoré sú vystavené dlhodobému opotrebovaniu.

Care Active ošetrujúce pena na mozolovitou kožu na nohách
V zložení tejto peny nájdete navyše vitamín A a 0,2% alantoín, ktoré účinne bojujú s väčším hrubnutím kože do podoby mozoľov. Pena má keralolytický účinok, účinne odstraňuje mŕtve kožné bunky a zmierňuje vzhľad mozoľov.

 

Aby Vaše nohy boli ako v bavlnke, môžete v starostlivosti o ne používať tiež keratínové ponožky brazílskej značky Bodipure. Tie majú ďalšie skvelé benefity a odporúčame ich kombinovať s penami na nohy. Keratínové ponožky obsahujú prírodný keratín, vitamín E, ktorý je najlepším regeneračným antioxidantom a spomaľuje starnutiu kože. Ďalej rastlinný olej Lipex PreAct, ktorý bude nohy chrániť proti UV žiareniu. Priznajte si totiž, ako často si mažete chodidlá krémom s SPF? Vedeli ste, že najviac UV žiarenia prechádza práve prostredníctvom chodidiel? Veríme, že odteraz už im budete venovať viac pozornosti :)

Do svojej beauty rutiny môžete zaradiť tiež krém, vyberať môžete zo širokej ponuky.

 

 

A na záver pre Vás máme pár tipov v podobe úpravy nechtov na nohách. Mrknite na malú galériu toho, čo je tento rok trendy! Dominujú farby západu slnka, ktoré sú v lete v škále oranžovej a žltej a to v kombinácii s modrou - ako s oblohou. Ďalším hitom je tmavo zelená a fialová. Nebojte sa farby tiež kombinovať, fantázii sa medze nekladú :)

Nezabudnite tiež na vhodnú letná obuv, nevyberajte len podľa "krásy", ale dbajte na kvalitu topánok, Vaše chodidlá Vám poďakujú :)

NAJPREDÁVANEJŠIE ZNAČKY

Instagram Riano.sk
Načítám, prosím vydržte...